A rénszarvas magabiztossága

A rénszarvas magabiztossága

Termékajánló – Motorola L6

2006. július 28. - suhodminyák

Önhibámon kívül hozzájutottam egy a címben említett telefonhoz. Leírom pár tulajdonságát, hátha kedvet csinálok hozzá másnak is.

Ha meglátja valaki, általában rögtön megdícséri, hogy milyen lapos. Bár a szélessége és a hossza annyival nagyobb az átlagnál, hogy egy térfogatszámítás eredménye (amit semmiképpen nem akarok elvégezni) valószínűleg kevéssé impozáns eredményt hozna.

Amikor reggel bekapcsolom a telefonokat (megtartottam a régit is), egyszerre nyomom meg a gombjukat. Aztán a másiknak beírom a PIN kódot, leokézom, néma-rezgőre állítom, és félrerakom. Ekkorra már a Motorolát is csak pillanatok választják el attól, hogy elkérje a kódot. A procedúra után a képernyője elsötétül, és csak akkor lehet bármit is látni rajta, ha hívnak, vagy sms-t kapok. Ha nem reagálok, mert pl. 700 méterre vagyok a telefontól, 3 fallal és egy utcával odébb, újra elsötétül. Ha visszajövök, megnyomom a piros gombját. Aztán mégegyszer, mert elsőre nem kapcsol, hogy szeretnék valamit. Ekkor, a nem azonnal bekövetkező felvillanás után, 0,6 másodpercem van, hogy lássam a képernyőn, hogy volt-e esemény. Ugyanis bármilyen gombot nyomok meg, az először nem a világítást kapcsolja be, hanem a saját funkcióját. Vakon. Ha elcsíptem, hogy volt hívás, akkor menügomb, balra egy, fel egy, kiválasztás, beérkezett hívások – és már ott is vagyok. A zöld gomb csak a kezdeményezetteket listázza. A (nem) fogadottakat minek?

Nincs automatikus billentyűzára, így ezt mindig magamnak kell megnyomnom. Illetve nem is biztos, hogy kéne, mert az övtáskából elővéve a leggyakrabban kioldott billentyűkkel tájékoztat, hogy „További költségek merülhetnek fel. Vállalja?”

Az sms íráshoz csak három gombot kell megnyomni, és indul is az általam eddig látott legkonokabbul ostoba, és tanulási mechanizmussal nem rendelkező T9 funkció. Egyszerűbb szavaknál is hamar odáig fajul a dolog, hogy minden egyes karaktert külön kell beleerőltetni, de azokat is a negyedik, ötödik helyen kínálja fel: előtte ajánl pár torlódó mássalhangzót, vagy kettőskeresztet...

Ha töltenem kell az akksit, márpedig kétszer olyan gyakran kell töltenem, mint a másikét, akkor csengetési üzemmódot vált. De nem úgy, hogy a töltésnek van egy alapértelmezett variációja, henem úgy, hogy akkor legyen valami más, mint ami éppen van. A töltés végeztével (illetve amikor kihúzom belőle a zsinórt) az esetek többségében az eredeti üzemmódra vált vissza – hacsak nincs valami magasabbrendű és általan nem ismert oka arra, hogy egy haramdik megoldást válasszon. Ennek a helyreigazítása sincs négy-öt szintnél mélyebben a menürendszerben. Ezekhez a gyakran használt funkciókhoz persze lehet gyorsmenüt is rendelni, amit meg is tettem. Ennek használatakor csak arra kell figyelni, hogy ne túl gyors egymásutánban nyomjam meg a szükséges két gombot, mert akkor a készülék elveszti a fonalat.

Eddig még csak kétszer fagyott le, de a héten egyszer azt írta, hogy „Nem megfelelő akkumulátor”. Nem? Milyen szempontból? Mióta? Az eredeti van benne, az eredeti helyzetében... Egy ki-bekapcsolás egyelőre megnyugtatta.

Nem tudom, hogy a gyártó számon tartja-e, hogy hogy végzik a készülékei, mi az utolsó hibaüzenet, amit küldenek a búcsújuk előtt, de ha így is van, ennél a modellnél statisztikailag elemezhetetlen lenne az eredmény, mert ezek a telefonok 170-nel házfalnak csapódva, vagy egy cipőtalp alatt végzik. Ha van igazság.

A bejegyzés trackback címe:

https://suhodminyak.blog.hu/api/trackback/id/tr955031261

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása